Sky Tower Wrocław – co widać z tarasu widokowego?

Sky Tower Wrocław – co widać z tarasu widokowego?

Sky Tower Wrocław, ukończona w 2012 roku ikoniczna budowla górująca nad wrocławskimi Krzykami, jest „naj” pod wieloma względami.

Przede wszystkim, przy 212m wysokości, jest to najwyższy budynek w Polsce. By go wybudować, potrzebowano aż 28 000 km, czyli 30 000 ton, stali, 144 000 m3 betonu, 40 000 m2 szkła, 1 000 km kabli i aż 1 700 km kabli sterujących.

Salvador Dali i loty marzeń

Powierzchnia mieszkalna Sky Tower to 20 000 m2, biurowa – 22 000 m2, a handlowo-usługowa – 24 000 m2.  W budynku znajduje się 38 wind, a powierzchnia największego spośród 236 apartamentów to aż 222 m2. Przed wejściem do budynku znajdziecie niezwykłą rzeźbę Salvadora Dali „Profil czasu”. Na terenie obiektu można znaleźć liczne sklepy, punkty usługowe, a nawet przedszkole! Na specjalną uwagę zasługują „Loty marzeń” – miejsce, gdzie każdy może się wcielić w pilota Boeinga 737 i polecieć w dowolne miejsce świata. Zajrzyjcie na Hello! Poland, żeby zarezerwować swój lot!

Charakterystyczną, srebrną sylwetę Sky Tower Wrocław widać praktycznie z każdego zakątka miasta i jego okolic. Podobno można ją dostrzec nawet ze Śnieżki!

Taras widokowy

Taras widokowy położony jest na  przedostatnim, czterdziestym dziewiątym piętrze Sky Tower Wrocław. Przy dobrej pogodzie widać z niego znakomicie zachodnią i północną część Wrocławia. Jeśli widoczność jest wyjątkowo dobra, to można dojrzeć górę Ślężę, a nawet Chełmiec i Śnieżkę. Oczywiście widoczne są charakterystyczne wrocławskie obiekty: Katedra, Renoma, Most Rędziński, Ostrów Tumski czy Ratusz. Na tarasie znajdziecie tabliczki, pomagające rozpoznać poszczególne punkty panoramy Wrocławia.

Warto wybrać piękny dzień z krystalicznie czystym powietrzem, aby nacieszyć się widokami ze Sky Tower. Można także skorzystać z tarasu wieczorem, by zobaczyć oświetlone tysiącem światełek miasto, przepiękną iluminację zabytkowych uliczek i mostów. Niektórzy mówią, że jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc we Wrocławiu, idealne na randkę albo nawet na oświadczyny!

Wejście na taras widokowy znajdziecie na zachodniej pierzei budynku, przy ulicy Gwiaździstej. Bilety można kupić w Punkcie Sprzedaży Biletów na parterze.

Wjazdy szybkobieżną windą odbywają się co pół godziny, od godziny 9:00 do 20:30 od poniedziałku do czwartku, do 21:30 w piątki i soboty, a od 10:00 do 21:30 w niedziele. Pobyt na górze trwa 15 minut. Dzieci do 13 roku życia mogą wjechać na taras widokowy tylko pod opieką dorosłego opiekuna.

 

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie