Na Pomoc Niosącym Pomoc – dziękujemy medykom!

Na Pomoc Niosącym Pomoc – dziękujemy medykom!

Przeciwstawiamy dobro hejtowi!

Podczas gdy większość z nas narzeka na izolację, nudę i zdalne nauczanie dzieci, pracownicy służby zdrowia każdego dnia zmagają się z pandemią. Zagraża im jednak nie tylko koronawirus COVID-19. Notoryczny jest brak sprzętu, testów, odczynników, środków ochrony osobistej. Prześladuje ich zmęczenie, nieustanny stres i strach przed zakażeniem siebie lub przekazaniem infekcji najbliższym. Wielu z nich z tego powodu wyprowadziło się z domu i z dziećmi i partnerami widuje się tylko przez Skype. Jakby tego było mało, codziennie w prasie pojawiają się doniesienia o szykanach i hejcie, jakie spotykają osoby pracujące w szpitalach i przychodniach. Wyzwiska, dyskryminacja, a nawet akty agresji i wandalizmu stają się ich chlebem powszednim. My – Zarząd i pracownicy Hello!Poland – postanowiliśmy przeciwstawić się tej tendencji. Dlatego też zainicjowaliśmy akcję Na Pomoc Niosącym Pomoc, dziękując medykom poprzez organizację dostaw posiłków dla wrocławskich szpitali.

Nie ma naszej zgody na hejt wobec służb medycznych – mówi stanowczo przedstawiciel Kamil Pakosz, wrocławski biznesman i jeden z inicjatorów kampanii Na Pomoc Niosącym Pomoc. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć akcję wsparcia na rzecz medyków poprzez dostarczanie im zdrowych, ciepłych i bezpiecznie przygotowywanych posiłków. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność Bohaterom2020, dać im siłę, by wiedzieli, że stoimy za nimi murem i nie zostali w swojej walce osamotnieni.

Dziękujemy posiłkiem!

Kampania Na Pomoc Niosącym Pomoc wystartowała 8 kwietnia, od jej rozpoczęcia minął już ponad miesiąc. Przez ten czas do wrocławskich placówek medycznych trafiło już niemal 4723 posiłków. Do wspieranego przez kampanię Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego dołączyły kolejne – pomoc trafia teraz także do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a od kilku dni również na SOR do 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ul. Weigla. Organizatorzy obawiają się, że zabezpieczone środki nie wystarczą na pokrycie kosztów wszystkich potrzebnych posiłków, potrzeby są bowiem znacznie większe niż możliwości finansowe – do organizatorów niemal codziennie zgłaszają się jednostki, które potrzebują bieżącego wsparcia.

Właśnie dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę na portalu ZRZUTKA.PL – informuje Kamil Pakosz – Prezes Zarządu Hello-Poland Sp. z o.o. oraz jeden z inicjatorów kampanii – Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli wrocławskich firm, mamy w tej chwili zabezpieczone ponad 260.000 zł. Są to środki przeznaczone na organizację regularnych dostaw posiłkowi dla dwóch placówek. Obecnie, odpowiadając na zapotrzebowanie, rozpoczęliśmy dodatkowo współpracę ze Szpitalem Wojskowym. Nie braliśmy tego wcześniej pod uwagę, dlatego też nie mamy długoterminowo środków na kontynuowanie tego działania. Możemy zobowiązać się do dostarczania posiłków na Weigla jeszcze tylko przez tydzień. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Wrocławia – wesprzyjcie naszą zrzutkę i pomóżcie nam kontynuować naszą misję tak długo, jak będzie potrzebna.

I Ty możesz podziękować medykom!

Jeśli chcesz pomóc, wpłać dowolną, choćby niewielką kwotę i nakłoń do tego swoich znajomych. Każda złotówka pomaga nam obejmować pomocą więcej placówek, a zatem – więcej osób. Dorzuć się do ZRZUTKI!

Najmłodsi także dziękują Bohaterom!

Kampanii Na Pomoc Niosącym Pomoc towarzyszy konkurs plastyczny #Bohater2020, skierowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych. Jego celem jest zachęcenie dzieci do tworzenia prac w dowolnej technice, w formie podziękowania dla białego personelu, a także uwrażliwienie najmłodszych na ciężką pracę największych bohaterów dzisiejszych dni. Nagrodami w konkursie są całoroczne karnety do wrocławskiego ZOO.

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie