Ekspres narty

Ekspres narty

Zimowe szaleństwo z HelloPoland

Sezon białego szaleństwa tuż tuż. Najwyższa pora wyciągnąć z szafy deski i kombinezon, sprawdzić stan sprzętu i zarezerwować wyjazd do jednego z licznych ośrodków narciarskich, położonych około dwóch do trzech godzin jazdy od Wrocławia. Sprawdź ekspres narty z HelloPoland! Każdy z kurortów oferuje doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów, jednocześnie każdy z nich ma nieco inny charakter. Zajrzyjcie do naszego krótkiego przeglądu ośrodków narciarskich w Polsce i w Czechach i wybierzcie idealne miejsce dla Was i Waszej rodziny!

Czarna Góra

Położony w malowniczym masywie Śnieżnika resort oferuje pełną infrastrukturę narciarską wraz z doskonałą bazą hotelową i zróżnicowaną ofertą jadłodajni i restauracji. Jest to idealne miejsce dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Stoki są zróżnicowane – od szerokich i łagodnie nachylonych polan, przez długie czerwone trasy z akredytacją FIS, po groźną czarną ścianę. Wszystkie razem mają długość 14 kilometrów. Siedem stoków i cztery polany są oświetlone, a wszystkie trasy są naśnieżane i ratrakowane. Dzieci znajdą tu szkółkę narciarską oraz przeznaczony specjalnie dla nich fun park z torem snowtubingowym, trampolinami i bouncboardami, zaś zmęczeni narciarze docenią bogatą ofertę apres ski ze specjalną happy hour i muzyką na żywo. Nie brak tu hoteli, a gastronomia oferuje coś dobrego dla każdego sportowca. Warto wyskoczyć tu na ekspres narty!

Zieleniec Ski Arena

Mekka dla amatorów nart i snowboardu, stolica narciarstwa alpejskiego Ziemi Kłodzkiej. Zarówno początkujący, jak i bardzo zaawansowani sportowcy znajdą tutaj trasę idealną dla swoich potrzeb i umiejętności. Wybierać można spośród aż 23 tras, od bardzo łatwych, po niezwykle trudną czarną trasę. Najdłuższa z nich ma aż 2,8 km długości, a jazda jest możliwa nawet do późnego wieczora – oświetlono aż 22 trasy. Dzieci mogą skorzystać z oferty szkółek narciarskich. Na miejscu funkcjonują także wypożyczalnie, a liczne restauracje i hotele zapewniają przyjemny pobyt i odpoczynek apres ski. Dla najmłodszych wydzielono dwa bezpieczne miejsca do jazdy na sankach.

Janské Lázně

Resort położony jest w dolinie Janskiego potoka, pod Černą horą, niedaleko Trutnowa. Ośrodek może się pochwalić jedyną w Czechach ośmioosobową koleją gondolową, podczas gdy na amatorów białego szaleństwa czeka szereg tras o różnym stopniu trudności. Są to jedne z najdłuższych tras w kraju, z długością sięgającą trzech kilometrów. Rarytasem dla saneczkarzy jest przygotowana specjalnie dla nich trasa Czernohorska o długości 35 kilometra. Rodziny z dziećmi będą miały okazję spróbować snowtubingu.

Dolní Morava

Ośrodek położony w Czechach, w masywie Śnieznika.

W resorcie znajdziecie 8 tras narciarskich o różnych stopniach trudności i łącznej długości 10,4 km. Ponadto, rodziny z dziećmi znajdą tutaj dziecięcy Ski Park Amálka, przeznaczony dla najmłodszych adeptów sztuki jazdy na nartach. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z entuzjazmem zjadą najdłuższą w Czechach Mamucią Kolejką Górską lub torem bobslejowym. Każdy miłośnik pojazdów będzie zaś zachwycony przejażdżką ratrakiem. Zwolennikom adrenaliny spodoba się nocny zjazd sankami i trzy szlaki – FUN TRAIL, CROSS TRAIL i JUMP TRAIL, pozwalające na wykonywanie rozmaitych akrobacji i pokonywanie przeszkód. Również osoby pasjonujące się narciarstwem biegowym znajdą tu coś dla siebie. Przygotowano dla nich 50 kilometrów tras.

Ekspres narty w Rokytnicach nad Jizerou

Jeden z najsłynniejszych ośrodków sportów zimowych w Czechach. W sezonie operuje tu 29 wyciągów. Można korzystać z ponad szesnastu kilometrów, doskonale przygotowanych i malowniczych, tras narciarskich. Trasy są zgrupowane w kilku ośrodkach, w tym w najważniejszych z nich – „Horní Domky” i „Studenov”. W Rokytnicach narciarze mogą skorzystać z oferty sklepów sportowych, restauracji, szkółki narciarskiej i wypożyczalni oraz serwisu. Również narciarze biegowi mogą skorzystać z przepięknych tras przeznaczonych specjalnie dla nich.

Ekspres narty w Špindlerův Mlýnie

Ośrodek oferuje nie tylko szkółkę narciarską dla dzieci, ale także szkołę dla dorosłych. Zwolennicy świeżego, nietkniętego puchu mogą zarezerwować jazdę „Fresh Track” i jako pierwsi znaleźć się rano na stoku. Nocne marki znajdą swoje miejsce na najlepiej oświetlonym stoku w Czechach – na Hromovce. Fani jazdy z przeszkodami skorzystają z fun parku i snowparku, podczas gdy świetnie przygotowane trasy biegowe czekają na amatorów biegówek.

Ekspres narty w Ramzovej

Popularny ośrodek uprawiania sportów zimowych. Znajdują się tu liczne trasy narciarstwa zjazdowego o różnym stopniu trudności. Zaletą ośrodka jest nowoczesna infrastruktura i duże zróżnicowanie tras, dlatego też każdy znajdzie tu coś dla siebie! 8,7 km tras zjazdowych (7 tras) obsługują 2 kolejki i 3 wyciągi orczykowe. Trasy oświetlone są po zmroku, a w sezonie działa szkółka narciarska dla dzieci. W okolicy jest wiele niezwykle malowniczo położonych tras przeznaczonych do uprawiania narciarstwa biegowego, zaś turyści mogą skorzystać z bazy hotelowej i restauracyjnej. Ekspres narty z HelloPoland.

Ekspres narty w Harrachovie

Harrachov to ośrodek narciarski, który znajduje się na granicy Karkonoszy i Gór Izerskich. Resort leży na tyle wysoko, że dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia aż do kwietnia. Narciarze mają do dyspozycji pięć różnych tras zjazdowych, które obsługuje 1 wyciąg i 3 kolejki, gdyż łączna długość tras to 7 km. Jednocześnie sport mogą tu uprawiać zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Czarna trasa imponuje różnicą wzniesień 300m! Większość tras posiada oświetlenie oraz naśnieżanie. Początkujący snowboardziści i narciarze mogą się zapisać do szkółki snowboardowej lub narciarskiej. Ogromną atrakcją jest mini-skocznia oraz bogata oferta hoteli, restauracji, barów, dyskotek i imprez apres ski zaspokoi wymagania najbardziej wymagających narciarzy. Na miejscu znajduje się nawet kino, piwosze zaś chętnie odwiedzą lokalny browar.

Oferta każdego z ośrodków jest tak unikalna, jak niepowtarzalne są otaczające je góry. Dlatego też każdy znajdzie tu swój ulubiony resort i idealne trasy zjazdowe. Nawet osoby, które nigdy jeszcze nie szusowały na nartach ani na snowboardzie będą mogły bezpiecznie i efektywnie rozpocząć swoją przygodę z białym szaleństwem, zaś dzieci docenią możliwość fantastycznej zabawy na śniegu. Sprawdź ekspres narty z HelloPoland!

Do zobaczenia na stoku!

Zobacz także

    Czarna Góra, Jańskie Łaźnie, Zieleniec - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie