Kraina Kwitnącej Wiśni

Kraina Kwitnącej Wiśni

Kraina Kwitnącej Wiśni w czasach #stayathome

Za oknem pogoda jest już wiosenna, a jednak #stayathome skutecznie wyludniło nasze ulice i wrocławskie parki. Hello!Poland również dołączyło do pracy online. Na naszej stronie chcemy prowadzić cykl spotkań naszych klientów i współpracujących z nami przewodników. Jesteśmy ciekawi, jak spędzacie Państwo ten trudny czas, a jak go wypełniają nasi przewodnicy.

Pomysły na czas #stayathome

Nawiązaliśmy kontakt z naszą przewodniczką miejską, panią Iwoną Stec. Oto pomysły, jakie podsunęła nam w naszej rozmowie telefonicznej.

„Mimo #stayathome możemy marzyć, planować i uczyć się, jak ten czas uczynić lepszym i piękniejszym. Pomoże nam w tym Internet. Na Ostrowie Tumskim znajduje się najpiękniejszy wrocławski Ogród -oczywiście Botaniczny. Od kilku dni oglądam przepiękne zdjęcia drzew, krzewów i kwiatów wykonywane przez pracowników i zamieszczane sukcesywnie na stronie Ogrodu Botanicznego. Oglądanie budzącej się do życia roślinności daje ogromną nadzieję, że i my, wpatrzeni w naturę, damy radę.

A co się dzieje w naszym Ogrodzie Japońskim? W tym roku ominie nas czas, kiedy moglibyśmy wejść i na własne oczy zobaczyć, jak kwitnie wiśnia japońska /sakura/ na przełomie marca i kwietnia. Kwiaty kwitnącej wiśni postrzegane są jako metafora samego życia – krótkotrwałe piękno – symbol przemijania, a kwitnie tylko przez 10-14 dni. Co roku są tłumy odwiedzających Ogród Japoński. Zawsze z grupami turystów, którzy odpowiednio planują przyjazd do Wrocławia, możemy uchwycić czas kwitnienia. Najwięcej tych drzew rośnie przy Kamiennej Plaży.

Teraz mi tego bardzo brakuje, ale… na stronie internetowej po wyszukaniu japońskiego słowa HANAMI rozpoczynam kwiatową ucztę – właściwie przygotowuję się do niej. HANAMI – znane od VIII wieku kultowe święto narodowe, jest ucztą kwiatową celebrującą kwitnienie wiśni. Japonia to prawdziwa Kraina Kwitnącej Wiśni! Warto zajrzeć na strony internetowe, które szczegółowo opisują kolejne zakwitające lokalizacje i pokazują najbardziej cenione odmiany tych urokliwych drzew. Czy wiecie, że najstarsza wiśnia w Japonii, datowana na 1800-2000 lat, ma aż 10m30cm wysokości i aż 10m w obwodzie? Zakochajmy się w tych cudownych drzewach  – choćby na odległość.

Plany na przyszły rok

W tym roku kwiatami będą się cieszyć parkowe wiewiórki, ptaki i pszczoły. Niemniej jednak, rozkoszując się widokiem japońskich wiśni w Internecie, już teraz umówmy się na spotkanie za rok w Ogrodzie Japońskim u stóp kwitnących drzew wiśni. Do zobaczenia!

Pozdrowienia przesyłam dla wszystkich naszych wspaniałych klientów Hello!Poland  oraz pracowników – przewodniczka  Iwona Stec.”

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie