Wrocław w deszczowy dzień – top 5 atrakcji

Wrocław w deszczowy dzień – top 5 atrakcji

Wrocław w deszczowy dzień?  Co robić? To nie problem. Sprawdźcie nasza listę topowych atrakcji, które świetnie sprawdzą się nawet w deszczowy, zimny dzień. Pamiętajcie zabrać ze sobą parasol, ponieważ do większości atrakcji trzeba dojść pieszo od przystanku czy od parkingu.

 

Hydropolis – idealny pomysł na deszczowy dzień

Deszczowy dzień to idealna okazja by odwiedzić Wrocław i pozanać jedno z niewielu muzeów na świecie, poświęconych wyłącznie wodzie to wręcz idealne miejsce do schronienia się przed słotą! Od drukarki wodnej po wystawy „Planeta Wody”, „Człowiek i Woda”, „Głębiny” oraz „Ocean Życia”, Hydropolis zapewnia całe godziny rozrywki i solidnej nauki.

Zoo Wrocław – Afrykarium – odrobina egzotyki w zimny dzień

Wbrew pozorom jest to świetne miejsce na wycieczkę, gdy za oknem wieje i pada. W Afrykarium jest zawsze ciepło, a w hali Kongo panuje wręcz tropikalny klimat. Dajcie się wciągnąć gorącej atmosferze dżungli i ochłodźcie się w głębinach oceanów. Zajrzyjcie pod wodę do figlarnych uchatek i zwinnych pingwinów i poznajcie tajemnicze manaty. Sprawdźcie, jak wyglądają pod wodą hipopotamy i gdzie jest mrównik, kiedy śpi. Można też zjeść posiłek albo napić się kawy w Restauracji Laguna. Warto wiedzieć, że charakterystyczny budynek obłożony czarnym corianem stoi na osi Hali Stulecia. Nowa część bramy głównej do Zoo jest „szufladą” wyjętą z  budynku Afrykarium. W Zoo znajdziecie wiele innych, interesujących pawilonów. Jeśli deszcz nie jest szczególnie uciążliwy, warto zajrzeć do pobliskiego Madagaskaru. Można też przejść na drugą stronę ogrodu do pawilonu Terai i do zabytkowego budynku Terrarium.

Panorama Racławicka – gigantyczny obraz we Wrocławiu 

Słynny, gigantyczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami eksponowany jest w specjalnie zaprojektowanej Rotundzie w centrum Wrocławia. Obraz powstał w XIX wieku pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka, zaś płótno jest naprawdę ogromne. Jego wymiary to 1500 cm wysokości i 11400 cm długości. Dzieło otrzymało trójwymiarową oprawę, umożliwiającą zwiedzającym zanurzenie się w przestrzeni obrazu. Można tutaj spędzić fascynujące kilka godzin, jednocześnie chroniąc się przed deszczem.

Centrum Poznawcze Hali Stulecia – deszczowy dzień w świątyni demokracji 

Hala Stulecia, inaczej zwana Halą Ludową, jest jedną z ikon Wrocławia. Stoi wśród zieleni Parku Szczytnickiego, na malowniczej Wielkiej Wyspie, rzut beretem od Zoo i Ogrodu Japońskiego. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć dzieło architekta Maxa Berga i poznać historię obiektu na nowoczesnej wystawie multimedialnej. Jeśli deszcz nie jest zbyt uciążliwy, można pójść na spacer pod zataczającą ogromny łuk Pergolą i delektować się widokiem Hali przeglądającej się w lustrze wody fontanny multimedialnej.

Aquapark Wrocław – tu deszcz nie będzie Wam straszny 

Kolejne miejsce na mapie Wrocławia, gdzie można się poczuć jak na Karaibach. Leniwa rzeka, basen z falami, zjeżdżalnie, saunarium, brodzik dla najmłodszych, a także ogrzewany basen zewnętrzny rekreacyjny i solankowym. Wszystko to czeka na osoby zmęczone nieprzychylną pogodą, które w Aquaparku mogą spędzić cały dzień. Oprócz basenów rekreacyjnych i sportowych, dostępny jest również bufet ze smacznym i zdrowym jedzeniem, leżaki, zajęcia fitness i siłownia, zaś latem organizowane są zajęcia dla dzieci.

Wrocław w deszczowy dzień może być bardzo inspirujący. Bilety do atrakcji turystycznych kupicie na Hello!Poland.

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie