Inspiracje na dzień kobiet

Inspiracje na dzień kobiet

Inspiracje na Dzień Kobiet

Nadchodzi wiosna, a z nią dłuższe, słoneczne dni, łany tulipanów, lżejsze ubrania i… Dzień Kobiet! Wszyscy panowie już na kilka tygodni naprzód głowią się, co ofiarować w tym dniu ulubionym paniom. Drodzy mężczyźni! Goździki i rajstopy już dawno wyszły z mody. Dzisiaj wypada obdarować kobiety nowoczesnym i kreatywnym podarunkiem. Podpowiadamy, co przygotować, żeby zabłysnąć! Sprawdźcie nasze inspiracje na Dzień Kobiet 😊

Wycieczka do Pragi na Dzień Kobiet – dzień pierwszy 

Stolica Czech to miasto słynące z bogatej historii, romantycznych uliczek i malowniczych mostów, spinających brzegi Wełtawy. Wiele zabytków wpisanych jest na listę UNESCO, a ze wzgórz roztaczają się przepiękne widoki na całe miasto. W wibrującym energią mieście znajdziemy liczne, klimatyczne knajpki, małe sklepy z rękodziełem, butiki lokalnych projektantów, a także ekskluzywne salony największych marek.

Uczestnicy wycieczki zwiedzą najważniejsze zabytki na mapie Pragi: plac Hradczański i Praski Hrad z dziedzińcem reprezentacyjnym, Katedrą Św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Bazyliką Św. Jerzego, Złotą Uliczką i Daliborką, a następnie Małą Stranę z rynkiem i kościołem Św. Mikołaja.  Przejdą też uliczkami dzielnicy ambasad i pałaców. Uczestnicy będą mieli także możliwość wzięcia udziału w godzinnym rejsie po Wełtawie, zaś po południu, po zakwaterowaniu w hotelu, chętne osoby będą mogły udać się komunikacją miejską do centrum Pragi na wieczorny spacer z przewodnikiem.

Wycieczka do Pragi na Dzień Kobiet – dzień drugi 

Kolejny dzień będzie jeszcze bardziej intensywny, gdyż już po śniadaniu zaplanowane jest zwiedzanie prawobrzeżnej Pragi. Znajdziemy tu Plac Republiki – Obecni Dum, Brama Prochowa, Narodowy Bank Czeski, ulicę Celetną, kubistyczny Dom pod Czarną Madonną, kościół Matki Bożej przed Tynem, a także Rynek Starego Miasta ze średniowiecznym Ratuszem ze słynnym zegarem Orloj, kościół Św. Mikołaja, pomnik reformatora Jana Husa i pałac Kinskich. Wycieczka przejdzie przez Mały Rynek ulicą Karlową do Klementinum i plac Krziżownicki, a następnie przekroczy słynny Most Karola. Następnie podąży wybrzeżem Wełtawy do Rudolfinum i żydowskiej dzielnicy Józefow. Stąd przejdzie do Nowego Miasta, by zobaczyć Karolinum, Teatr Stanów, targ pamiątek na Havelskim mieście, słynny plac Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego i pomnikiem patrona placu. Nie zabraknie czasu wolnego na zakupy i na obiad.

Uczestnicy wycieczki wyruszają z Wrocławia 7 marca o godzinie 6:00 z Dworca PKS. Oferta obejmuje jeden nocleg w hotelu 3* w Pradze (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami). W pakiecie oferujemy jedno śniadanie w formie bufetu, przejazd autokarem z klimatyzacją, wc i DVD, opiekę pilota – przewodnika oraz ubezpieczenie KL i NW, za powrót do Wrocławia nastąpi w niedzielę 8 marca w godzinach wieczornych. Ofertę możecie znaleść tu.

Spacer śladami słynnych wrocławianek

Mamy też inne inspiracje na Dzień Kobiet – wycieczkę śladami najsłynniejszych kobiet Wrocławia, o których każdy mieszkaniec i mieszkanka miasta powinni wiedzieć. Licencjonowany przewodnik miejski opowie o wrocławskich aktorkach, artystkach, świętych, uczonych, emancypantkach i bojowniczkach o wolność. Pokaże także związane z ich życiem, pracą i losami miejsca we Wrocławiu.

Uczestnicy spaceru poznają losy świętej Jadwigi, posłuchają o miss Polski i miss świata – Agnieszce Kotlarskiej i o 35. milionowej  Polce, Paulinie Agacie Zalewskiej. Będą wspominać wokalistkę zespołu Tercet Egzotyczny – Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską i Clarę Immerwahr – pierwszą kobietę, której Uniwersytet Wrocławski nadał stopień doktora. Nie zabraknie naszej noblistki, Olgi Tokarczuk oraz nominowanej do Oscara Idy Kamińskiej, a także wybitnej himalaistki – Wandy Rutkiewicz.

Czy może być spacer bardziej odpowiedni na Dzień Kobiet?

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie