Kominiarska 15 – dobry adres we Wrocławiu

Kominiarska 15 – dobry adres we Wrocławiu

Wrocław. Tu się żyje

Wrocław. Stolica Dolnego Śląska, pełne energii i życia miasto. Miejsce, gdzie wieki historii i tradycji współistnieją z najnowocześniejszymi budynkami i firmami o światowym zasięgu. Miasto czerpiące z różnych kultur, z wielu tradycji, od wieków znane ze swojej otwartości i tolerancji. Gdzie mogłoby się żyć lepiej?

Gdzie zamieszkać?

Tak prężnie rozwijające się miasto musi zapewnić swoim mieszkańcom mieszkania o najwyższym standardzie. Mieszkanie w centrum ma swoje niewątpliwe zalety, ma jednak też wady. Należy do nich zanieczyszczenie powietrza zimą, hałas, oddalenie od natury. Osiedla położone na obrzeżach miasta są dobrze skomunikowane z centrum i zapewniają swoim mieszkańców wszystko to, co najlepsze z obu światów – mieszkanie w mieście i spokój wsi. Na ich tle wyróżnia się Lipa Piotrowska, osiedle w północnej części Wrocławia. Jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów miasta. Niedawne pola uprawne w błyskawicznym tempie zmieniają się w zabudowania mieszkalne – bloki, a także budynki jedno- i wielorodzinne.

Dobry adres – Kominiarska 15

Przyszłych mieszkańców zachęca dobre połączenie z centrum poprzez śródmiejską obwodnicę Wrocławia, a także rozbudowującą się sieć połączeń komunikacji miejskiej – od niedawna dojeżdżają tutaj dwie linie autobusowe – nr 111 i 146. Dzielnica jest spokojna i zielona. Nie brakuje terenów spacerowych. Wokoło nadal rozciągają się łąki, w pobliżu przepływa przepiękna Widawa. Nieopodal leży też Las Osobowicki. W okolicy znajduje się przedszkole, liczne sklepy spożywcze, apteka oraz filia biblioteki miejskiej. Lokalna społeczność stanowią prężną grupę, działająca na rzecz osiedla. Dzięki jej aktywności w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstało Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji, złożone z placu zabaw, kącika planszówek, plenerowej siłowni i niewielkiego boiska do koszykówki. Kolejna edycja WBO zapewni powstanie boiska do siatkówki, kortu do tenisa ziemnego oraz przebudowę górki saneczkowej.

Jedną z ciekawszych inwestycji jest Kominiarka 15, prowadzona przez GC DEWELOPER. Jest to kameralne osiedle, zaprojektowane przez wrocławską pracownię architektoniczną. W skład kompleksu wchodzą dwukondygnacyjne apartamentowce, oferujące czterdzieści dwa mieszkania trzy – i czteropokojowe, o metrażu od 65 do 76m2.

Kominiarska 15 – dlaczego tu?

Osiedle Kominiarska 15  będzie tonąć w zieleni, a w jego centrum ma znaleźć się skwer z pergolą i ławkami, funkcjonujący jako miejsce sąsiedzkich spotkań. Do mieszkań na parterze przynależą prywatne ogródki, a lokale na piętrze posiadają balkony lub tarasy na dachach. Niektóre z mieszkań są zlokalizowane na dwóch kondygnacjach.

„Zadbaliśmy o staranne wykończenie i przyjazne, zielone przestrzenie wspólne. Budynki są niewysokie, zaledwie dwukondygnacyjne. Osiedle jest ogrodzone i wyposażone w monitoring. Dlatego Kominiarska 15 to bezpieczna, przyjazna inwestycja jest doskonałą propozycją dla rodzin z dziećmi oraz dla osób starszych” zaznacza Daniel Szewc, wiceprezes GC DEWELOPER.

Ciekawą propozycją jest pozostawienie decyzji o ostatecznym rozkładzie pomieszczeń klientom. W mieszkaniach kuchnia może pozostać otwarta lub zostać oddzielona od salonu, zaś poszczególne pokoje można ze sobą łączyć. „Zależy nam na elastyczności i na dobrej współpracy z klientem. Chcemy, aby przyszli mieszkańcy czuli się doskonale w swoich nowych domach, i żeby były one szyte dla nich „na miarę”, dodaje Szewc.

GC DEWELOPER prowadzi obecnie sprzedaż mieszkań. Zgodnie z deklaracją dewelopera, zakończenie inwestycji planowane jest na ostatni kwartał 2020 roku.

Wrocław – jak spędzać wolny czas

Przepiękne, zabytkowe Stare Miasto z ratuszem, bajkowy Ostrów Tumski chlubiący się katedrą, zaułki Dzielnicy Czterech Wyznań – te zachwycające fragmenty miasta zwykle widzą turyści. Ale miasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Zielony Biskupin i Sępolno z Parkiem Szczytnickim, Ogrodem Japońskim i Ogrodem Zoologicznym czy przedwojenna, elegancka dzielnica Borek to miejsca, które warto odwiedzić.  Wrocław chlubi się też swoimi parkami – Park Szczytnicki, Park Południowy czy Park Staromiejski to doskonałe miejsca na spacer czy jogging.

Wrocław jest prawdziwym dużym, europejskim miastem. Liczne muzea i galerie przyciągają miłośników historii i sztuki. Ogród Botaniczny zachwyca amatorów przyrody. W Narodowym Forum Muzyki, Hali Stulecia i wielu innych miejscach odbywają się koncerty – od muzyki poważnej po folkową. Teatry wystawiają doskonałe przedstawienia nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Można wybrać się do kina, na kręgle czy bilard. Jak grzyby po deszczu wyrastają siłownie, szkoły tańca czy studia jogi. Miasto ma także wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi – Kolejkowo, Malu Mika, liczne domy kultury i muzea organizują liczne i ciekawe zajęcia. Można wybrać się z dziećmi do zoo, do sali zabaw, parku trampolin lub Klockowni.

We Wrocławiu nie brakuje doskonałych, czasem wręcz unikatowych restauracji, klimatycznych  kawiarni i otwartych do późna klubów i piwiarni. Można być pewnym, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podróże

Stolica Dolnego Śląska leży w niezwykle ciekawym rejonie kraju. W zasięgu kilku godzin jazdy znajdują się na przykład Zamek Książ, kopalnia Złoty Stok czy Dolina Pałaców i Ogrodów. Niedaleko leżą Karkonosze z ich bogactwem szlaków pieszych i tras narciarskich. Z łatwością można się także wybrać do Czech albo do Niemiec. Wrocław posiada duże, nowoczesne lotnisko z dobrą ofertą połączeń, a także dworzec kolejowy i autobusowy.

Zakupy

W mieście funkcjonuje kilka wielkopowierzchniowych galerii handlowych. Nie brak tu zarówno droższych marek, jak i tańszych, modnych sieciówek. Osoby budujące, remontujące i wyposażające mieszkanie docenią bliskość sklepów takich jak Castorama, IKEA, Leroy Merlin, JULA czy Jysk. Na Starym Mieście nie brak małych, rzemieślniczych sklepów z rękodziełem. Dodatkowo warto zajrzeć na Jarmark Świąteczny i Świętojański czy na Wrocławski Bazar Smakoszy, gdzie można skosztować produktów regionalnych.

Praca, nauka i zdrowie

Wrocław jest siedzibą takich międzynarodowych gigantów jak Google, Ryanair czy Volvo. Stopa bezrobocie wynosi tu tylko 1,6%. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosi 5899,03zł.

W mieście funkcjonują liczne publiczne i niepubliczne żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe oraz średnie. Istnieją tu także szkoły międzynarodowe, nauczające w języku angielskim. Z łatwością można znaleźć dobrą szkołę językową. Wrocław jest miastem uniwersyteckim – siedzibą Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Wrocławskiej i wielu innych uczelni publicznych i prywatnych.

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie