Turystyka medyczna

Turystyka medyczna

Turystyka medyczna

W dzisiejszym świecie podróże stały się codziennością. Polska, a w szczególności Dolny Śląsk, są doskonale skomunikowane z resztą Europy. We Wrocławiu codziennie lądują samoloty nie tylko tanich linii lotniczych, ale także narodowych przewoźników, takich jak Lufthansa czy KLM. Na Dworcu Głównym zatrzymują się nowoczesne pociągi. Kwitnie także turystyka autokarowa. Do Wrocławia od zachodniej granicy biegnie autostrada A4. W regionie świetnie rozwija się turystyka medyczna.

Na całym Dolnym Śląsku nie brak bazy hotelowej w różnym standardzie, od podstawowych hoteli trzygwiazdkowych po luksusowe SPA.

Piękny Dolny Śląsk

Goście naszego regionu mogą ograniczyć się do zwiedzania Wrocławia – zabytkowego miasta z bogatą historią i kulturą. Warto zapoznać się także z ofertą regionu i poznać niezliczone atrakcje turystyczne: pałace, zamki, zabytkowe kopalnie, a wszystko to otoczone wyjątkową przyrodą. Po mieście można łatwo przemieszczać się komunikacja publiczną, taksówkami lub Uberem. Zwiedzanie Dolnego Śląska możliwe jest przy pomocy kolei, najłatwiej jednak jest podróżować samochodem.

Szerokie, bałtyckie plaże

Zupełnie inny, ale równie piękny krajobraz czeka na gości nad Morzem Bałtyckim. Szerokie, piaszczyste, złociste plaże ze swoim uzdrowiskowym mikroklimatem mogą się równać urodą z najsłynniejszymi nadmorskimi resortami świata. Trudno przecenić zdrowotne korzyści ze spacerów brzegiem morza, kiedy powietrze pełne jest jodu po wczorajszym sztormie.

Turystyka medyczna

Oprócz interesującej historii i pięknej przyrody Polska oferuje najwyższej jakości usługi medyczne w dobrej cenie. Starsi goście z zagranicy mogą połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z luksusowych turnusów rehabilitacyjnych w jednym z ośrodków w Dziwnowie nad samym brzegiem Bałtyku. Osoby cierpiące na astmę i choroby narządu ruchu powinny zainteresować się pobytem w jednym z eleganckich ośrodków w Szczawnie – Zdroju, Dusznikach – Zdroju czy Kudowie – Zdroju.

Polskie ośrodki medyczne oferują także zaawansowaną diagnostykę i zabiegi kardiologiczne. Pacjenci, przebywając w luksusowych warunkach, mogą skorzystać z pełnego pakietu badań takich jak EKG, EKG wysiłkowe, Holter i wiele innych, a następnie skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą.

Polska stomatologia jest na światowym poziomie. Zarówno jakość usług, jak i ich cena jest doceniana przez pacjentów z Europy Zachodniej, którzy tłumnie przyjeżdżają, by leczyć u nas zęby. W polskich gabinetach można skorzystać z nie tylko prostych wypełnień, ale także ze skomplikowanego leczenia kanałowego i z najnowocześniejszych zdobyczy implantologii.

W naszym kraju, zwłaszcza w górach i nad morzem, nie brak luksusowych ośrodków SPA, oferujących szeroki wachlarz usług osobom, które chcą rozpieścić ciało i zmysły. Pobyt w takim miejscu warto połączyć ze zwiedzaniem okolicy. Po weekendzie w SPA łatwiej będzie wypełniać codzienne obowiązki i podejmować wyzwania.

Chirurgia plastyczna to zapewne najszybciej rozwijająca się obecnie gałąź medycyny. W polskich klinikach pacjenci mogą skorzystać z drobnych zabiegów upiększających. Warto sprawdzić także z szeroką gamę operacji znacząco podnoszących jakość życia.

Przyjemne z pożytecznym

Dbanie o zdrowie  jest doskonałą inwestycją w przyszłość, podczas gdy podróże kształcą i poprawiają nasze zdrowie psychiczne. Połączenie turystyki tradycyjnej z medyczną daje możliwość zadbania o całokształt swojego samopoczucia i maksymalnego wykorzystania czasu pobytu w Polsce.

Zobacz także

    Dolny Śląsk - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie