Bilety do ExploraPark – jak je kupić i dlaczego warto?

Bilety do ExploraPark – jak je kupić i dlaczego warto?

Jak zdobyć bilety do ExploraPark? To bardzo proste. Kupisz je na Hello!Poland. Marta, testerka Hello! Poland, wraz z czteroletnim synkiem wybrała się w długi weekend do wałbrzyskiej ExploraPark. Ich celem było zwiedzenie słynnego obiektu poświęconego tajnikom wiedzy naukowej.

A jak wizyta podobała się Marcie i jej synkowi? Poczytajcie.

Eksploracja Explory

Jako mama ciekawskiego i pełnego energii czterolatka jestem zainteresowana wszystkimi miejscami, które pomagają nam zaspokoić tę ciekawość i rozładować energię. W dodatku mam wykształcenie przyrodnicze, więc zależy mi na tłumaczeniu dziecku otaczającego świata. Mieszkamy we Wrocławiu, więc chociaż Centrum Nauki Kopernik kusi, to jednak do Warszawy mamy troszeczkę za daleko. Dlatego też kupiliśmy bilety do ExploraPark i wybraliśmy się do Wałbrzycha, by zwiedzić ten słynny obiekt popularyzujący naukową wiedzę o świecie.

W ten sposób trafiliśmy do wałbrzyskiej ExploraPark. Nie liczyliśmy na wiele, a spotkało nas bardzo przyjemne zaskoczenie. Wracamy tam przynajmniej kilka razy w roku i za każdym razem – wraz z dorastaniem dziecka – znajdujemy coś innego do zabawy i nauki.

Niepozorne początki

Obiekt znajduje się w niepozornym bloku w południowej części Wałbrzycha, przy ulicy Moniuszki 66I. Wejście mieści się na szczycie betonowych schodów, u szczytu bloku. Jedno jest pewne – wizerunek zewnętrzny nie oddaje wnętrza parku.

A w środku…

Już w holu wita nas wystawa makiet słynnych budowli. Dalej jest coraz ciekawiej. W dwóch dużych pokojach znajduje się olbrzymia liczba stanowisk, przeznaczona dla dzieci – tych małych i tych starszych też. Wszystko można dotykać i ze wszystkim eksperymentować.

W placówce można spędzić wiele godzin. Jest co robić! Najmłodsi mogą zająć się układankami i kulodromem w specjalnej, oddzielnej kopule. Starsze dzieci (i dorośli!) znajdą tutaj niezliczoną liczbę łamigłówek, klocków, mozaik i zagadek o różnym poziomie trudności. Wiele z nich ilustruje zjawiska fizyczne, inne uczą logicznego myślenia i matematyki, inne zaś umożliwiają przeprowadzenie mini eksperymentów. Jak działa próżnia? Czy można tak ułożyć deszczułki, żeby zbudować most bez użycia gwoździ? Da się odtworzyć wzór przy pomocy lustra? Co można zbudować z klocków magnetycznych, a co z LEGO? Jak połączyć rury, aby płyn przelał się do odpowiedniego pojemnika i jak zbudować najlepszy kulodrom?

Mój czterolatek najbardziej zainteresował się odwzorowywaniem mozaiki na tablicy magnetycznej, dmuchaniem balonika w próżni i budową kulodromu.

Logistyka

Na miejscu znajdują się toalety, automat z ciepłymi napojami i mały sklepik, gdzie można kupić rozmaite pomoce i zagadki logiczne. Brakuje jedynie niewielkiej kawiarni, w której można by kupić jakieś przekąski – po kilku godzinach wytężonej pracy umysłowej wszyscy umieraliśmy z głodu. Chętnie zostalibyśmy dłużej, ale musieliśmy wyjść, żeby poszukać czegoś do zjedzenia. Ponieważ w obiekcie z łatwością można spędzić pół dnia, pamiętajcie o wzięciu przekąsek i picia dla waszych małych odkrywców.

Nie można nie wspomnieć o właścicielu Explory, który zawsze jest na miejscu, gotowy służyć pomocą i wyjaśnieniami. Sam prezentuje gościom przeróżne eksperymenty i zadaje niezwykle frustrujące łamigłówki! Jest prawdziwym pasjonatem matematyki, logiki i fizyki.

Explora współpracuje z Politechniką Wrocławską.

Bilety do ExploraPark są bardzo rozsądne cenowo. Bilet normalny kosztuje zaledwie 25 zł,  zaś dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Bilety do ExploraPark można kupić na portalu HelloPoland.pl.

Zapraszamy!

Zobacz także

    Wałbrzych - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie