Forest Park – do życia i regeneracji

Forest Park – do życia i regeneracji

Szklarska Poręba. Miejsce do życia, miejsce do regeneracji

Szklarska Poręba – niewielkie miasto położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów u stóp Karkonoszy i Gór Izerskich – jest jednym z tych miejsc, które mogą się stać dla kogoś centrum życia. Jest tu wszystko, co można sobie wymarzyć – bajeczne widoki, restauracje i puby, sklepy, szkoły i przedszkola, warunki do uprawiania sportów letnich i zimowych… Czego można chcieć więcej?

Otaczające miasto góry oferują liczne szlaki piesze. Sieć szlaków turystycznych prowadzi od schroniska do schroniska, oplatając góry siecią ścieżek o różnej trudności. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący, jak i wytrawni turyści. Szlaki mogą przemierzać także fani nordic walking i pasjonaci biegania.

Szklarska Poręba to miasto idealne dla miłośników turystyki rowerowej. W mieście funkcjonują wypożyczalnie sprzetu, a zaraz poza granicami zabudowy rozciągają się setki kilometrów doskonale przygotowanych tras. Trasy krzyżują się w centrum miasta i pozwalają na powrót do miejsca startu.

Mało znaną rozrywką jest kajakarstwo górskie. Kiedy topnieją śniegi, rzeka Kamienna wypełnia się wartko płynąca woda i pozwala na uprawianie tego fascynującego sportu.

Fani sportów ekstremalnych maja do swojej dyspozycji także park linowy  Trollandia. Zróżnicowane trasy sprawiają, że atrakcja jest dostępna już dla dzieci w wieku 3 lat. W mieście funkcjonują także korty tenisowe. Młodsi i starsi sportowcy znajdą tutaj boiska i place zabaw.

Zima w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba pokazuje swój pełen potencjał zimą. Jest największym ośrodkiem narciarskim w Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Doskonale przygotowane stoki o różnym stopniu trudności czekają na narciarzy od jesieni do wczesnej wiosny. W mieście można wypożyczyć sprzęt narciarski. Funkcjonują tu także szkółki narciarskie dla najmłodszych.

Oferta nie ogranicza się do tradycyjnego narciarstwa zjazdowego. Szklarska Poręba oferuje także przepiękne szlaki do skituringu oraz do narciarstwa biegowego, a także do wędrówek na rakietach śnieżnych. Wyjątkowym sportem, który można uprawiać w bardzo niewielu miejscach w Polsce, jest jazda psimi zaprzęgami. Odbywają się tu liczne, ważne, międzynarodowe imprezy. Trudno nie wspomnieć o tradycyjnych kuligach, lodowisku i snowtubingu.

Szklarska Poręba zapewnia też zajęcie poza sportem – miasto kipi życiem przez cały rok. W centrum funkcjonują doskonałe restauracje, kawiarnie i puby. Można zagrać w bilard lub w kręgle, popływać w jednym z basenów, skorzystać z oferty spa lub groty solnej.  Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej organizuje różnorodne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Miłośnicy sztuki znajda w mieście galerie i muzea.

W Szklarskiej Porębie nie brak ośrodków zdrowia i aptek. W mieście znajduje się żłobek, przedszkole, dwie szkoły podstawowe i dwie szkoły średnie. Znajdziemy więc tu wszystkie plusy bycia blisko przyrody, jednocześnie nie rezygnując z zalet mieszkania w mieście.

Forest Park – nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie

Wszystkie te zalety Szklarskiej Poręby sprzyjają powstawaniu coraz to nowych inwestycji mieszkaniowych i hotelowych. Jedną z ciekawszych ofert są Apartamenty Forest Park, powstające przy ulicy Osiedle Podgórze. Kameralny apartamentowiec jest ofertą zarówno dla osób chcących korzystać z górskich atrakcji, jak i tych, które poszukują inwestycji na wynajem typu „condo hotel”.

Budynek oferuje wszelkie udogodnienia, których oczekują dzisiejsi użytkownicy. Będzie posiadał system chłodzenia i ogrzewania VRF, podziemny garaż oraz oddzielne pomieszczenie przeznaczone do przechowywania nart i rowerów. W budynku znajdzie się też strefa SPA, a w największych apartamentach pojawią się klimatyczne kominki. 5 kondygnacji mieszkalnych i jedna podziemna będą obsługiwane przed dwie windy.

GC Deweloper oferuje 38 mieszkań o metrażu od 24 do 112m. Apartamenty będą  jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe, dysponujące słonecznymi balkonami lub tarasami.  Cztery z nich będą dwupoziomowe.

„Nasze apartamenty są doskonałą inwestycją. Ich wartość z pewnością będzie wzrastać z czasem. Przyczyni się do tego rosnąca popularność Szklarskiej Poręby i wzrost zamożności Polaków. Zarówno lokalizacja, jak i standard wykonania i wykończenia oraz niskie koszty utrzymania lokali pozwolą na długofalowe czerpanie zysków z najmu.” zaznacza Daniel Szewc, prezes GC Deweloper.

Forest Park – idealna okolica do życia

Apartamentowiec powstaje w pięknej, zielonej, spokojnej okolicy, przy samej ścianie lasu. Osobom wypoczywającym na tarasach i balkonach będzie towarzyszył zapach sosen i wydzielanych przez nie olejków eterycznych. Budynek powstaje na wysokości niemal 800m n.p.m., więc mieszkańcy będą się mogli cieszyć świeżym, czystym, górskim powietrzem.

Apartamenty będą oddawane nabywcom pod koniec roku 2020,  w stanie deweloperskim. Istnieje też możliwość wykończenia ich „pod klucz”.

Oferta jest zachęcająca i odpowiednia nie tylko dla osób, które chcą zarabiać na wynajmie, ale także dla tych, które pragną korzystać z apartamentu w niektóre weekendy, a wynajmować je w pozostałym okresie. Położenie budynku sprawia, że pobyt tu jest atrakcyjny nie tylko zimą, ale także latem. Szybki rozwój Szklarskiej Poręby i okolic sprawia, że warto wykorzystać ten moment i zainteresować się inwestycją w Apartamenty Forest Park.

 

Zobacz także

    Szklarska Poręba - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie