Świąteczne spacery z przewodnikiem

Świąteczne spacery z przewodnikiem

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami, a po pietach już im depcze Nowy Rok. Wszyscy z niecierpliwością czekają na świąteczne obżarstwo (ach, te mamine pierogi!), prezenty i kilka dni odpoczynku. Jak je spędzić, żeby po Świętach nie czuć się jeszcze bardziej zmęczonym siedzeniem przed telewizorem, dyskusjami o polityce i ciągłym jedzeniem! Sprawdź Świąteczne spacery z przewodnikiem.

Warto już teraz zaplanować sobie czas na aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda nadal nas rozpieszcza i meteorolodzy nie zapowiadają wielkich śniegów i mrozów. Dlatego też doskonałym pomysłem są spacery po Wrocławiu organizowane przez Hello Poland między Świętami a Nowym Rokiem. Jest to też doskonały pomysł na pokazanie Wrocławia przyjezdnym gościom.

Srebrny skarb powraca do Wrocławskiej Katedry

Spacerowicze, jako jedni z pierwszych, będą mogli obejrzeć legendarny skarb wrocławskiej katedry – późnorenesansowy srebrny ołtarz, po wielu latach powracający na swoje honorowe miejsce. Srebrny ołtarz został wykonany na zlecenie biskupa Jerina w 1591 roku za zawrotną wówczas kwotę 10 tysięcy talarów. Autorami dzieła byli złotnik Paul Nitsch i malarz Bartholomaeus Fichtenberger. Ołtarz został zdemontowany w czasie II wojny światowej i dopiero w 2017 roku ujrzał ponownie światło dzienne na wystawie „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej” prezentowanej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Uroczyste odsłonięcie ołtarza i jego poświęcenie odbędzie się 24.12.2019 podczas pasterki, uczestnicy spaceru będą więc jednymi z jego pierwszych admiratorów. Licencjonowana przewodniczka miejska – pani Iwona Stec – przedstawi fascynującą historię jego powstania i rekonstrukcji. Następnie grupa przespaceruje się po zaułkach i uliczkach Ostrowa Tumskiego, wyobrażając sobie, jak wyglądał niegdyś i jakie kryją się tu historie.

Spacer odbędzie się 25 grudnia i 1 stycznia o 14:00. Miejsce zbiórki to główne wejście do katedry.

Spacer z przewodnikiem po wrocławskim dworcu w poszukiwaniu peronu 9 i ¾

Dworzec Główny to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Wrocławia. Ogromny, żółty gmach od lat wita przybywających do miasta podróżników. Na spacerze z licencjonowaną przewodniczką miejską, panią Iwoną Stec, możecie poznać wszystkie jego sekrety, zajrzeć w najbardziej tajemnicze zakamarki i usłyszeć związane z nim baśnie, historie i legendy, zaś wielbiciele fantasy, Harry’ego Pottera, smoków i krasnali znajdą tu coś dla siebie.

Spacer odbędzie się 28 grudnia, a rozpocznie w samo południe w holu głównym dworca.

Baśnie i legendy Wrocławia – spacer świąteczny

Wojtek Zalewski, ekspert od wrocławskich legend, baśni i klechd, poprowadzi niezwykły i baśniowy świąteczny spacer po magicznym Wrocławiu. Nasze piękne miasto jest skarbnicą cudownych opowieści, a pan Zalewski zna je wszystkie. Posłuchamy historii o Mostku Czarownic, zwanym także Mostkiem Pokutnic, łączącym wieże kościoła Marii Magdaleny. Zajrzymy na Ostrów Tumski pod Bramę Kluskową i dowiemy się, skąd pochodzi ta nazwa. Odwiedzimy najmniejsze muzeum Wrocławia w kamieniczce Małgosia. Spotkamy nawet ducha – uniwersytecką Białą Damę. Sprawdzimy, co słychać u wrocławskich krasnali.

Spacer odbędzie się w pierwszy dzień Świąt. Spacerowicze spotykają się punktualnie o 16:00 pod pręgierzem.

Chodźcie z nami!

Spędźcie z nami ten piękny, świąteczny czas. Poznajmy razem nasze piękne, tajemnicze, pełne historii miasto i wybierzcie świąteczne spacery z przewodnikiem. Życzymy Wam najpiękniejszych, pachnących choinką i spędzonych w gronie ukochanych osób Świąt!

Zespół Hello Poland

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie