Walentynki – inspiracje

Walentynki – inspiracje

Walentynki z Hello Poland

Zbliża się najbardziej romantyczne święto w roku – dzień świętego Walentego. Wszyscy zakochani rozpaczliwie szukają pomysłów na spędzenie tego dnia w możliwie najbardziej oryginalny, niepowtarzalny i romantyczny sposób. Walentynki – inspiracje dla wszyskich zakochanych.

Wszystko już było! Każdy potrafi kupić różę, maskotkę czy bombonierkę. Ale czy to wystarcza? Nie od dziś wiadomo, że monotonia w związku jest zabójcza! Być może nadszedł czas, by spróbować czegoś innego, czegoś, co zaskoczy drugą połówkę i na długo pozostanie w pamięci? Świetnie sprawdzi się w tej roli wypad do jednego z najbardziej romantycznych miast Europy – Wiednia lub Pragi. Doskonały będzie też pobyt w zabytkowym hotelu – spa w bajecznej i tajemniczej Dolinie Pałaców i Ogrodów na Dolnym Śląsku.

Walentynki w bajkowej Pradze

Stolica Czech to miasto słynące z romantycznych uliczek i malowniczych mostów, spinających brzegi Wełtawy. Wiele zabytków wpisanych jest na listę UNESCO, a ze wzgórz roztaczają się przepiękne widoki na całe miasto. Na wzgórzu Petřín znajduje się Mekka zakochanych – pomnik króla czeskich poetów romantycznych, Karela Hyneka Mácha. Pary obowiązkowo muszą zajrzeć na Wyspę Kampa i most miłości, by założyć kłódkę na barierkę, a kluczyk wyrzucić do rzeki.

Uczestnicy wycieczki zwiedzą najważniejsze zabytki na mapie Pragi: plac Hradczański i Praski Hrad z dziedzińcem reprezentacyjnym, Katedrą Św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Bazyliką Św. Jerzego, Złotą Uliczką i Daliborką, a następnie Małą Stranę z rynkiem i kościołem Św. Mikołaja.  Nie zabraknie spaceru uliczkami dzielnicy ambasad i pałaców.

Uczestnicy będą mieli także czas wolny. Po południu, po zakwaterowaniu w hotelu, będzie możliwość przejazdu komunikacją miejską do centrum Pragi na wieczorny spacer lub godzinny rejs Wełtawą z przewodnikiem. Kolejny dzień będzie jeszcze bardziej intensywny. Po śniadaniu zaplanowane jest zwiedzanie prawobrzeżnej Pragi. Znajdziemy tu Plac Republiki – Obecni Dum, Brama Prochowa, Narodowy Bank Czeski, ulicę Celetną, kubistyczny Dom pod Czarną Madonną, kościół Matki Bożej przed Tynem, a także Rynek Starego Miasta ze średniowiecznym Ratuszem ze słynnym zegarem Orloj, kościół Św. Mikołaja, pomnik reformatora Jana Husa i pałac Kinskich. Wycieczka przejdzie przez Mały Rynek ulicą Karlową do Klementinum i plac Krziżownicki, a następnie przekroczy słynny Most Karola.

Następnie podąży wybrzeżem Wełtawy do Rudolfinum i żydowskiej dzielnicy Józefow. Stąd przejdzie do Nowego Miasta, by zobaczyć Karolinum, Teatr Stanów, targ pamiątek na Havelskim mieście, słynny plac Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego i pomnikiem patrona placu. Nie zabraknie czasu wolnego na zakupy i na obiad. Walentynki – inspiracje praskie, to niezapomniana przygoda dla Ciebie i Twojej randki.

Walentynki w stolicy walca – Wiedniu

Cóż może być bardziej romantycznego od weekendu w zabytkowej stolicy Austrii? Spacerując wybrukowanymi kocimi łbami uliczkami można się przenieść w czasie i przez chwilę poczuć jak elegancka para z czasów, gdy tworzył tu Josepha Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart czy Ludwig van Beethoven.

Uczestnicy wycieczki rozpoczną wiedeńską przygodę przejazdem staromiejskim bulwarem Ringstrasse, podziwiając Operę, muzea, Parlament, Teatr Nadworny, Ratusz, Uniwersytet i Park Miejski. Po spotkaniu z przewodnikiem pójdą na spacer po wiedeńskiej Starówce, zwiedzając zarazem gotycką Katedrę Św. Szczepana, a także Hofburg – rezydencję cesarzy z okazałymi gmachami, dziedzińcami i kościołem Augustianów. Przejdą eleganckimi promenadami Graben, Kohlmarkt i Kartnerstrasse. Następnie zwiedzą dzielnicę muzeów i plac Marii Teresy. Nie zabraknie też czasu wolnego. Kolejny dzień rozpocznie się zwiedzaniem pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji cesarskiej, zbudowanej za panowania Marii Teresy, a także parku pałacowego, palmiarni i gloriety.

Potem uczestnicy wrócą do centrum, by poznać architektoniczną twórczość Hundertwassera – malarza, grafika, rzeźbiarza, performera, aktywisty ochrony środowiska. Najbardziej znanym obiektem jego autorstwa jest „Dom Hundertwassera”, z krzywymi podłogami i oknami i wtopioną w fasadę zielenią. Następnie wycieczka przejdzie pod Belweder – barokowy pałac otoczony ogrodem w stylu francuskim.  Na koniec uczestnicy będą mieli czas, aby zjeść obiad czy zrobić zakupy. Walentynki – inspiracje wiedeńskie, to randka którą będziecie wspominać jeszcze długi czas.

Romantyczne Walentynki w Pałacu w Staniszowie

Dla osób, które chcą rozpieścić swojego ukochanego czy ukochaną, idealna będzie oferta Pałacu w Staniszowie. Romantyczny pałac położony w przepięknej, legendarnej Dolinie Pałaców i Ogrodów, zaprasza na walentynkowy pobyt z dwoma noclegami, kolacją w blasku świec i dostępem do strefy Spa. Goście spędzą weekend w zabytkowych, przepięknych wnętrzach. Szef kuchni przygotuje dla nich wykwintną kolację, którą zjedzą w wyjątkowej atmosferze, przy dźwiękach koncertu walentynkowego pt.: „Najpiękniejsze utwory miłosne” w wykonaniu: Julii Fercho – śpiew i Barbary Sas – fortepian.

Na gości czeka rozległy park przypałacowy, zaprojektowany w stylu angielskim przez słynnego architekta krajobrazu przez Petera Josefa Lenne. Pałac jest doskonałą bazą wypadową do Szklarskiej Poręby, Karpacza i Jeleniej Góry, od której dzieli go tylko 7 km.

Zakochani, Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Najwyższa pora podjąć decyzję tak, by w ten wyjątkowy czas cieszyć się wspólnym szczęściem i pławić się w blasku zdumienia i zachwytu, bijącego z oczu drugiej połówki.

 

 

 

 

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie