Wrocław na letni weekend

Wrocław na letni weekend

Wrocław na letni weekend? Idealny plan!

Stolica Dolnego Śląska wyrasta na centrum turystyczne tej części Polski. Turyści doceniają malownicze Stare Miasto, rozległe tereny zielone i liczne atrakcje, korzystnie położone w zasięgu podróży komunikacją miejską. Letni czas to najlepszy moment by zaprzyjaźnić się z Wrocławiem. Aby zobaczyć wszystko, co oferuje Wrocław, potrzeba naprawdę sporo czasu. Weekend to najkrótszy czas wystarczający, aby zwiedzić najważniejsze miejsca i poczuć atmosferę tego tętniącego życiem, europejskiego miasta. Zapraszamy – Wrocław na letni weekend!

Specjalnie dla Was zaplanowaliśmy plan na intensywny weekend pełen atrakcji, po zrealizowaniu którego będziecie mogli uczciwie powiedzieć, że widzieliście wszystkie najważniejsze atrakcje Wrocławia.

Dzień 1 – piątek

Po przyjeździe znajdźcie chwilę, aby przespacerować się po klimatycznych uliczkach Starego Miasta. Zajrzyjcie do Jatek, obejrzyjcie kamienice przy Rynku, chłońcie atmosferę tajemniczych zaułków i brukowanych alejek. Potem skierujcie się na Ostrów Tumski, w cień gotyckiej archikatedry św. Jana Chrzciciela. Znajdziecie tam także romantyczny Most Tumski, zwany „mostem zakochanych”.

Wieczór warto zakończyć na Wyspie Słodowej. Przy odrobinie szczęścia można tu trafić na koncert, spektakl teatralny, pokaz filmu czy widowisko plenerowe, ale nawet w zwykły dzień pełno tu młodych ludzi, odpoczywających po długim, gorącym dniu, sącząc zimne piwo czy drinki na jednej z zacumowanych tu barek.

Dzień 2 – sobota

Zwiedzanie najlepiej zacząć od wrocławskiego Zoo. Bilety warto kupić wcześniej przez Internet i pojawić się przed Bramą Główną lub Japońską mniej więcej w porze otwarcia Ogrodu. W ten sposób można uniknąć kolejek i upału. Pierwsze kroki najlepiej skierować do Afrykarium. Po zwiedzeniu tego obiektu jest czas na obejrzenie pozostałej części Zoo. Nie zapomnijcie o nowych ekspozycjach – Odrarium, Terai, Wilczej Ostoi i Terrytorium Panter.

Po wyjściu z Zoo przejdźcie na drugą stronę ulicy Wróblewskiego, żeby zobaczyć perłę architektury – Halę Stulecia, a także jej słynną Pergolę, a następnie przespacerować się po krętych alejkach Ogrodu Japońskiego.

Zapraszamy do Wrocławia na letni weekend!

Zobacz także

    Wrocław - inne atrakcje

    Wybrane dla Ciebie